פיטמין פיוריטי- מזון הוליסטי ללא דגנים

מטרת החידוש היא לשפר את הנוסחאות על בסיס המומחיות, הניסיון וההתקדמות הטכנולוגית שלנו.

  • הוספנו סוגים חדשים של בשר טרי (דגים, בקר, הודו, עוף, צבי, כבש, ארנבת)

  • כל הפורמולות הן הוליסטיות ללא דגנים

  • אל המזון מוסיפים תערובת של עשבי מרפא חיוניים

  • מכיל פירות וירקות טריים

מה חידשנו?

בפיתוח, התמקדנו במזון מנקודת המבט של החתול כחיה טורפת, אשר מוצרים מבעלי חיים ובמיוחד בשר, הם מקור טבעי של מזון עבורם ולכן הוספנו כמות גבוהה בשר טרי הראוי למאכל אדם לנוסחאות שלנו. הבשר הטרי לא רק משפר את הטעם אלה מספק חומרים מזינים החיוניים לבריאות החתול.

בנוסף לתכולה גבוהה של מרכיבים מן החי, המזון מציע שפע של הטבות אחרות לבריאות החתולים שלכם (קומפלקס דנטלי לשמירה על השיניים, פרביוטיקה, הרכב מאוזן של חומצות שומן מסוג אומגה -3 ו -6 ועוד..)

כל המרכיבים נבחרו ושולבו בקפידה על מנת להבטיח שהמזון ההוליסטי שלנו יסייע לשמור על חיים מלאים, בריאים ומאושרים של החתול.

ביחרו ממגוון של 8 סוגי מזון שונים:

למה פיוריטי?

בשר טרי ללא עצמות מבטיח טעם נהדר, והכי חשוב, מבטיח את האיכות הגבוהה של המוצרים שלנו. בשר טרי הוא המרכיב הסופי המוכנס למזון ואינו עובר בשלבי הביניים של הייצור (כגון בישול, ייבוש, טחינה, ועיבוד בלחץ וטמפרטורה גבוהים) כמו שאר המוצרים בשוק. בדיוק משום שפיטמין שואפת לייצר מזון טעים ואיכותי אנו משתמשים בטכנולוגיה ייחודית שמאפשרת לנו להוסיף מגוון גדול של בשר טרי (עוף, בשר צבי, בקר, דגים וכו'..) לתוך המזון.

מאחר פורמולת ה"ללא דגנים" שלנו מבוססת על אפונה ותפוחי אדמה כמקור לפחמימות, היא אינה מכילה דגנים אשר עלולים להיות מקור של אלרגנים (למשל גלוטן חיטה או תירס). בנוסף, מרכיבים אלה מסייעים במניעת השמנת יתר בכך שהערך הגליקמי שלהם נמוך. השמנת יתר הפכה להיות אחת המחלות הנפוצות ביותר בקרב חיות המחמד שלנו.

תערובת עשבי המרפא היא תערובת מאוזנת והרמונית של עשבי מרפא אשר נועדו לסייע לעיכול ולתהליך הדטוקסיפיקציה (נטרול רעלים) של הגוף כולו, המזון שלנו עושה שימוש בהשפעות החיוביות של קמומיל, שן הארי, מליסה, טיליה ועוד..

חלבונים מן החי מהווים מקור יעיל יותר של חלבון חיוני לחיים באיכות גבוהה, בהשוואה לחלבונים מבוססי צמחים. הם מכילים את כל חומצות האמינו החיוניות הדרושות לתפקוד תקין ופיתוח הגוף, ולכן חלקם היחסי במזון צריך להיות גבוה ככל האפשר.